Witamy serdecznie na naszej stronie
ul. Kilińskiego 9a, 62-400 Słupca   666 376 951   przedszkolemisuszatekslupca.pl
logo

Artykuły

Ważne sprawy w przedszkolnej codzienności

Pewnego wakacyjnego dnia odebrałam telefon od mamy naszego jeszcze przedszkolaka. Decyzją rodziców dziecko miało od września rozpocząć swoją przygodę z „zerówką” w szkole, pomyślałam że pewnie szkoła jest bliżej domu, chociaż nie mam dokładnej wiedzy w tym temacie. Mama swoją rozmowę rozpoczęła, że wspólnie z mężem przedyskutowali, przemyśleli, rozmawiali z innymi rodzicami i stwierdzili, że nie zrobią tego swojemu dziecku, aby na ten rok przenosić je gdzie indziej. Mama w rozmowie stwierdziła, że rozmawiała z innymi rodzicami, którzy wyrazili się, że  „tego co jest w Misiu Uszatku nie ma szans, aby dziecko otrzymało gdzie indziej.” Rodzice po przeanalizowaniu za i przeciw zdecydowali, aby jednak syna pozostawić dalej w Misiu Uszatku. Miło słyszeć, kiedy rodzic po przemyśleniu podjętej decyzji dzwoni i pyta, czy jest jeszcze miejsce, to są najważniejsze słowa uznania i docenienia nas. Zawsze szanujemy zdanie i decyzję rodziców, nie podważamy i nie obrażamy się, jeżeli chcą się z nami pożegnać, cenimy szczerość i uczciwość we wzajemnych relacjach. Nigdy też nie podważam tego, co i jak robią inne placówki, bo wiem, że każdy stara się najbardziej jak potrafi, ale przez moment zaczęłam analizować co dla mnie, jako osoby prowadzącej przedszkole … jako nauczycielki przedszkola … jako dyrektorki jest najważniejsze w tym co robię?
Przemyślenia takie najczęściej snuję jadąc do pracy, takie półgodziny to czas na moje rozmyślania. Bieżący rok, to czas kiedy mija 40 lat odkąd rozpoczęłam pracę jako nauczycielka przedszkola. Sporo dzieci i rodziców przewinęło się na mojej zawodowej drodze … i tak to jakoś szybko minęło … haha, ale  wracając do postawionego pytania, to na przestrzeni lat zawsze starałam się pracować najlepiej jak potrafiłam, zawsze moja praca była moją pasją, więc nie odczuwałam jej trudów tak bardzo. Niesamowitym jest, kiedy budząc się rano z radością idziesz do pracy, ja tak miałam zawsze. Uwielbiam w mojej pracy tych najważniejszych, czyli dzieci. Obserwując ich działania, pomysły a wręcz potocznie zwane kombinowanie czuję wielką radość i moc inspiracji.
Pisząc to nie znaczy, że nie było chwil trudnych i nieprzyjemnych, a nawet kontroli doraźnej w związku ze skargą rodzica. Wszystkie takie sytuacje są zawsze dla mnie kolejną życiową lekcją z której należy wyciągnąć wnioski i iść do przodu.

Trudno jest włożyć w tym miejscu cały artykuł i moje refleksje i przemyślenia w kwestii edukacji przedszkolnej oraz tego co ważne i istotne moim zdaniem w naszym przedszkolu, więc cały artykuł można przeczytać klikając poniżej.

Treść artykułu
Dodano: wtorek 26 lipca 2022

MAPA DOJAZDU

Zobacz jak do nas trafić

SZYBKI KONTAKT

MASZ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

captcha
logo
PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE
MIŚ USZATEK - Donata Hedrych

ul. Kilińskiego 9a
62-400 Słupca

mis.uszatek.slupcaonet.pl
tel. 666 376 951
© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE MIŚ USZATEK

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl